Според руските медиуми , ова не е првото појавување на НЛО, во оваа област. Но, во овој момент „теоретичарите на завера“ се уште не објасниле зошто оваа област наречена Бољшое Самарин во Разанската област  ги привлекува вонземјаните.

Доаѓањето на НЛО успеал да го сними и еден жител на населбата во ноќта на 7 јуни.

Очевидецот на настанот, истакнал дека објектот кој буквално стоел на небото некое време  го заслепил со огромна светлина, пренесува „Спутник“. 

Датум на објава: недела, 11 јуни 2017 во 18:58
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар