Саудиска Арабија донесе закон според кој, оној кој ќе облече дрес на Барселона на кој е напишан спонзорот на клубот „Катар Ерлајнс“,  ќе се соочи со  казна затвор до 15 години и парична казна од 150 000 евра. Проблемот со дресот на Барселона настана кога Саудиска Арабија реши да ги прекине дипломатските односи со Катар, змејата од каде е и главниот спонзор на тимот. Катар е обвинет за финансиски тероризам. 

Датум на објава: недела, 11 јуни 2017 во 11:47
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:48

коментари

остави коментар