Инцидентот се случил во западна Јапонија.

Вкупно 37 свињи се наоѓале во камионот. Од нив 19 се обиделе да избегаат.

Runaway pigs cause chaos after escaping truck taking them to a slaughterhouse

Полицајците цели 5 часа се обидувале да ги спречат свињите за да не излезат на автопат.

Сеуште не се знае дали свињите биле однесени во кланица откако биле фатени.

Датум на објава: сабота, 10 јуни 2017 во 20:20
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 11:49

коментари

остави коментар