Предвидено е Пахор утре да има средба со својот домаќин, македонскиот претседател Ѓорге Иванов, а во среда да ја посета хидорецентралата Света Петка, и да положи цвеќе пред споменикот на паднатите борци за Македонија.

Пахор во Скопје ќе се сретне и со претставници на словенечки компании, како и со Словенците кои работат и живеат во Македонија, а ќе одржи и кратка презентација за Европското првенство во кошарка што од 4 до 22 септември ќе се одржи во Словенија./МИА

Датум на објава: понеделник, 15 јули 2013 во 13:10
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар