Епицентарот на потресот се наоѓал на 117 километри северозападно од градот Сан Луис, со население од околу 184 илјади луѓе, а се случил на длабочина 169 километри.

Нема информации за жртви и причинета материјална штета. 

Датум на објава: петок, 19 мај 2017 во 09:05
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар