Рохас, кој е жител на Њујорк, е поранешен американски војник.

Тој имал и судско досие и според полицијата, за време на инцидент најверојатно бил под дејство на алкохол. На Тајмс сквер дневно минуваат стотици илјади пешаци, најголем број туристи од сите краеви на светот.

Американските медиуми јавуваат дека инцидентот не е поврзан со тероризам, повикувајќи се на извори од њујоршката полиција.
Сведоците кажуваат дека автомобилот возел во спротивна насока кога преминал на тротоарот со пешаците…
Датум на објава: петок, 19 мај 2017 во 09:00
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 09:05

коментари

остави коментар