„Тајм“  на својата насловна страница објави слика на Белата куќа на која еден дел е преобликуван и личи на руската православна црква Св. Василиј.

Со тоа списанието го критикува скандалот кој изби оваа недела, кога американските медиуми открија дека Трамп на Русите им открил доверливи и тајни информации за време на состанокот во Белата куќа.

Датум на објава: четврток, 18 мај 2017 во 22:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар