- Вчера претседателот Иванов го даде мандатот за формирање влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев и тоа е важен чекор во процесот на формирање нова влада што се надевам дека ќе биде способна да ги спроведе сите неопходни реформи за евроатлантска интеграција. Полска е силен поддржувач на македонските евроатлантски аспирации и сме подготвени да соработуваме со вас и да ви помогнеме во тој процес, изјави Мултановски кој се обрати на конференцијата „Вишеградската група и Западен Балкан – што е наредно за овие два региона?”.

Датум на објава: четврток, 18 мај 2017 во 12:40
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 13:49

коментари

остави коментар