Откако тренерот на гостите, Владимир Ивиќ беше погоден со полна лименка од пиво во главата.

Инцидентот, кој го предизвикаа домашните навивачи, се случи во 54-тата минута од мечот при водство на Панатинаикос од 1-0.

Српскиот стручњак со расеченица на главата пренесен во една од атинските болници, каде што му е сошиена повредата.

Панатинаикос и ПАОК, заедно со АЕК и Паниониос играат во плеј-оф фазата од која првопласираниот тим ќе избори пласман во квалификациите за Лигата на шампионите.


Датум на објава: четврток, 18 мај 2017 во 09:09
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:00

коментари

остави коментар