Обраќајќи им се на дипломците на Академијата на крајбрежната стража на САД, Трамп рекол дека ако работите не се секогаш фер „морате да ја подигнете главата и да се борите, борите, борите“, рекол Трамп.

Како што наведува Си-Ен-Ен тоа претставува алузија на „опсада“  под која се нашла Белата куќа поради прашањето за наводното барање на Трамп поранешниот директор на ФБИ Џејмс Коми да ја прекине истрагата за неговиот поранешен советник за национална безбедност Мајкл Флин.

- Никогаш, никогаш, никогаш да не се откажувате. Се ќе испадне добро на крајот, рекол Трамп во Њу Лондон во сојузната американска држава Конектикат.


коментари

остави коментар