Повеќе од 140 000 луѓе на главниот плоштад во Ротердам се собраа за да ја прослават шампионската титула на Феенорд  во фудбалскиот шампионат на Холандија.

Фановите на Феенорд на о0ваа титула чекаа цели 18 години. 

Датум на објава: вторник, 16 мај 2017 во 09:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар