Пред важниот разговор  рускиот претседател одлучил да се релаксира со свирење на клавир на неколку руски песни, пренесуваат медиумите.

Додека во кинеската резиденција го чекал претседателот на Кина Џинпинг, Путин кратката пауза ја искористил за да отсвири делови од неколку песни за Москва и Санкт Петербург  од времето на советскиот период, пренесе Ројтерс повикувајќи се на агенцијата Тасс и руската државна телевизија. 

Датум на објава: понеделник, 15 мај 2017 во 09:47
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 14:24

коментари

остави коментар