Португалија е земја со најдолг стаж како натпреварувач, но досега никогаш го нема освоено ова музичко натпреварување.

Втората позиција и припадна на Бугарија.

Во финалето на „Евросонг“ учествуваа 26 земји.

Песната со која тој ја претстави својата земја е напишана од неговата сестра. Својот билет во финалето тој го обезбеди по првата полуфинална вечер.

Погледнете го победничкиот настап.

Датум на објава: недела, 14 мај 2017 во 00:45
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 00:49

коментари

остави коментар