- Тој изгледаше добро но не беше претенциозен. Веднаш можев да видам дека не е женкар - вели 71 годишната Голди за својот 5 години помлад партнер.

Но, нешто друго било решавачко!


Image result for goldie hawn


Голди била освоена од односот кој Курт успеал да го воспостави со нејзините деца Кејт и Оливер, кои таа ги доби со екс сопругот Бил Хадсон.


- Она што навистина ми се допадна е како тој се однесуваше со моите деца, кога ќе дојдеа на сет од филмот што го снимавме заедно. Беше навиостина извонреден со нив!


Realistic: But things were not always perfect for them. 'Monogamy is a very tough order,' she said. 'You’re in the prime of your life, you are attracted to other people, potentially, you have fantasies about that.' Pictured 1990
На прашањето како ја одржале својата љубов жива цели 34 години, Голди вели:

- Љубов, благодарност, сочувство, разбирање, бидејќи секој маж и секоја жена од време на време можат да го доведат партнерот до лудило. Важно е семејството, забавата, смеата, сексот. Ако тоа не се негува, со врската е завршено - вели Голди.

- Моногамијата е тешка, во младоста среќаваме различни луѓе, привлечени сме од нив, и тоа е голем ризик ако немаме предвид дека може да уништиме навистина убаво нешто. Јас мислам дека е нормално ако тој погледне друга жена, или јас друг маж, и ако си кажеме еден на друг за тоа, и мислам дека имаме еластичност во врската која не дозволува таа да се прекине - вели Голди.

Голди Хоун и Курт Расел минатата недела добија ѕвезди на Холивудската патека на славните.


Still in love: Here they are seen last week when they both received stars on the Hollywood Walk Of Fame

Датум на објава: четврток, 11 мај 2017 во 13:33
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар