Девојката ја зела убавината од мајка си и со само 15 години ги чекори и модните писти, како и нејзиниот згоден брат Пресли.

Good genes: Supporting the Malibu native was none other than her big brother, Presley, rocking a black bomber jacket with skinny jeans

- Навистина е забавно да ги гледам моите деца како влегуваат во модниот свет - изјави за „Vanity Fair“ Синди Крафорд.

- Советите кои им ги давам се само потсетувања - бидете точни, бидете подготвени и професионални, не гледајте во телефоните, запознавајте се со луѓе и забавувајте се! Ми се жалат дека е тешко, велат - мамо, ми се јавуваат во 5 часот наутро, а јас им велам, да напорно е. И одеднаш имаат почит за она што јас го работам веќе 30 години - вели гордата мајка.


Crawford told Vanity Fair last month: 'It's been really fun for me to see my kids get their feet wet in the fabulous world of fashion. Now we talk shop'

Синди Крафорд и Ранде Гербер се во брак 19 години.Датум на објава: среда, 10 мај 2017 во 12:36
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар