Според полицискиот билтен, вчера околу 17:00 часот било пријавено дека на ул. „Орце Николов“ поточно во објектот на Министерство за одбрана и Генералштабот на АРМ, поради дефект во електрична инсталација во зградата настанал пожар, кој зафатил и дел од покривната конструкција.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Датум на објава: сабота, 29 април 2017 во 13:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар