Возачот на тешкиот камиони е тешко повреден при ударот и е сместен во болница. Со полесни повреди се 13 патници, кои патувале во возот.

Според прелиминарните податоци на железничкиот премин не била спуштена бариера.

Не е јасно зошто сепак возачот на камионот ја игнорирал звучната сигнализација за предупредување.

Датум на објава: четврток, 20 април 2017 во 13:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар