Момче било застрелано во главата во главниот град Каракас, а жена убиена во градот Сан Кристобал на демонстрациите, наречени мајка на сите протести.

Во Каракас е убиен и гардист, но не е познати деталите.

Во главниот град се собраа десетици илјади луѓе, а полицијата употреби солзавец за да ја смири толпата, која протестира поради диктаторските методи на Мадуро и длабоката економска криза.

Социјалистичкиот лидер се закани дека ќе извади војска на улицата и ја обвини опозицијата дека насила сака да ја урне неговата власт.

Во протестите минатата недела беа убиени пет лица. 

Датум на објава: четврток, 20 април 2017 во 09:15
Гоце Герасимовски
Обновено во: 17:00

коментари

остави коментар