Шокантна фотографија се појави на интернет. На фотографијата се гледа како човек ризикува да падне од 7 метри висина во реката Темза. Човекот си го ризикува животот само за да најде место каде што може да преспие.

Shocking image of homeless man risking 20ft plunge into Thames just to get some sleep

Со оваа фотографија жителите на Британија сакаат да покажат дека во Британија има огромен проблем со бездомните жители.

Датум на објава: среда, 19 април 2017 во 23:01
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 16:21

коментари

остави коментар