Виенските медиуми пишуваат дека полицијата добија дојава во неделата околу 15 часот за тепачка пред кафулето Бланко, а кога полицајците пристигнале, пронашле 26 годишно момче застрелано во главата.

Осомничениот за убиството 15 минути подоцна сам се пријавил во полиција и признал дека извршил убиство - пишуваат „Независне новине“.

Порталот "heute.at" пишува дека причина за судирот пред кафулето била девојка.

Косовскиот државјанин изјавил дека прв бил нападнат од неговата жртва.

- Прво ме удри со тупаница. Се обидов да го испрскам со солзавец, не успеав. Потоа се обидов да го удрам со пиштолот, и тој испука - рекол Шкезен Д.

На прашањето зошто носи пиштол, неговиот адвокат изјавил дека Шкезен работел како обезбедување во ноќен клуб и дека поради опасноста во работата морало да носи пиштол.

Шкезен е уапсен и ставен во притвор - пренесува српски Блиц.

Датум на објава: среда, 19 април 2017 во 21:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар