Џулија Робертс беше за прв пат прогласена за најубава жена од „People“ магазинот, само една година по снимањето на „Pretty Woman“, во 1991 година.

Image result for Pretty Woman when

Потоа, ја понесе истата титула во 2000 година, па во 2005 и 2010 и сега, во 2017.

Image result for julia roberts people 2000

Во најновото интервју за „People“ таа вели дека е почестена од признанието, и открива дека и по 14 години брак со кинематографот Дени Модер, со кој има три деца, сеуште е многу вљубена во него.

- Секој ден кога мојот сопруг ќе влезе дома, тоа е како сон и јас помислувам - ах, се врати! - вели насмеаната Џулија.

Во изминатите 25 години, Џулија Робертс сними 50-тина филмови.


Accolades aplenty: Julia is a four time Oscar nominee and one time winner, for her 2001 role in Erin Brockovich

Годинава нејзините фанови очекуваат да ја видат во драмата „Wonder“.

Датум на објава: среда, 19 април 2017 во 17:20
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар