Во вилата има 6 спални и 10 бањи.

Актерката ќе стане сосед на доста познати луѓе од шоу бизнисот како актерките Натали Портман и Елен Помпеја, актерот Кејси Афлек, раперот Will.i.am. режисерот Дејвид Финчер и други.

Минатата година Џоли се раздели со својот сопруг Бред Пит.

Двојката живееше заедно 10 години, но склучи брак дури во 2014 година. Тие имаат 6 деца, од кои три посвоени.

Откако поднесе барање за развод, актерката ги зеде децата кај себе.

Следи бракоразводниот процес, за кој двојката се согласи да биде скриен од јавноста.


Датум на објава: понеделник, 17 април 2017 во 18:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар