Температурата ќе се движи од 11 до 24 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места нестабилно со поројни врнежи од дожд. Ќе дува умерен југозападен, а кон крајот на денот и ноќта засилен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 21 степени.

И во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, особено претпладне а кон крајот на денот и ноќта према вторник облачноста ќе се намалува, но ќе се задржи ветровито и посвежо.

Датум на објава: недела, 16 април 2017 во 09:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар