Вардар го победи Митјиланд со резултат од 26 - 24 а на полувреме резултатот беше 11-12.

Со оваа победа на Вардар се избори за пласман на „Фајнал Фор“ турнирот во Будимпешта.

Покрај овој дуел денеска се играат и преостанатите три реванши од четвртфиналната фаза. Двојките се:

Ференцварош – ЦСМ Букурешт (25:30 прв натпревар),
Ларвик – Будуќност (17:31) и
Ѓер – Мец (31:32). 

Датум на објава: сабота, 15 април 2017 во 18:58
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 19:10

коментари

остави коментар