Финалето од фудбалскиот Суперкуп на Европа  ќе се одигра на арената Филип Втори во Скопје .На оваа тема во Дневникот Зоран Цветановски
разговараше со портпаролот на Фудбалската федерација на Македонија, Златко Андоновски.

Дали и како ФФМ се подготвува за големиот настан ?

Целиот разговор погледнете го во видеото.


Датум на објава: четврток, 13 април 2017 во 20:12
Зоран Цветановски

коментари

остави коментар