Мајли Сајрус е најновата „жртва“ на хакерите кои објавуваат фотографии на кои млади актерки и пејачки се голи, без нивна согласност.

Пред Мајли, фотографии со ваква содржина од себе видоа актерките Аманда Сајфрид и Ема Вотсон.

Сајфрид и Вотсон ангажираа правни тимови кои бараа фотографиите веднаш да бидат отстранети од сајтот, а дали и Мајли тоа ќе го бара - сеуште не се знае.

Мајли самата објавуваше фотографии од себе на кои нема ниту едно парче облека.


Image result for miley cyrus completely naked

А сними и спот на кој е гола.


Related image

Во сите настапи е многу малку облечена, а таблоидите пишуваа дека планира и концет на кој ќе настапи гола.Related image

Но кога некој објавува такви фотки без дозвола на тој што е на нив, уште кога се тие нелегално стекнати, тогаш станува проблем!

Датум на објава: четврток, 13 април 2017 во 12:34
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:35

коментари

остави коментар