Инцидентот се случил во еден супермаркет во Јужна Африка.

Shopper reaches for yoghurt but finds something really disturbing instead

Вработените веруваат дека питонот влегол преку покривот.

За среќа змијата се наоѓала во делот со фрижидерите и била во состојба на хибернација.

Shopper reaches for yoghurt but finds something really disturbing instead

Змијата била отстранета со помош на службата за справување на диви животни.

Датум на објава: среда, 12 април 2017 во 21:17
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар