Reginald the cat has a filthy habit for stealing underwear from strangers

Четиригодишната мачка Региналд има многу лоша навика.

Таа шета по дворовите и терасите на соседите и краде алишта кои се оставени да се сушат.

Мачката е во сопственост на Лиза од Фолкестон, Британија.

Reginald the cat has a filthy habit for stealing underwear from strangers

Долен веш, чорапи, дури и бебешка облека досега мачката успеала да довлечка во својот дом.

Поради тоа што не сакал да помислат соседите дека имаат проблем со провалник во соседството, Лиза напишала порака и ја објавила во која се вели: доколку ви недостасува дел од вашата облека дојдете до мојот дом, можеби мојата мачка ја земала, напишала Лиза.

 

Датум на објава: недела, 09 април 2017 во 21:45
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 21:46

коментари

остави коментар