Изгоре дел од покривната конструкција но за среќа не беа зафатени внатрешните простории и игралиштето.

Стадионот е изграден пред 18 години и собира 33000 луѓе. Суперѕвезди на Шангај Шенхуа се  Аргетинецот Карлос Тевес и Колумбиецот Фреди Гуарин.

За среќа во пожарот нема повредени.

Датум на објава: вторник, 28 март 2017 во 19:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар