Максималните температури ќе бидат повисоки од просечните за овој период од годината и ќе достигнат до 25 степени.

Во западните делови ќе имa услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.

Датум на објава: понеделник, 20 март 2017 во 11:59
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар