Убиецот , кој веднаш бил уапсен наводно  кога го извршил убиството викал „Алах акбар“.

Трагичното убиство се случило во 11 дистрикт на Париз,кој се наоѓа на источниот дел на француската престолнина.

Полицијата ги испитува мотивите за убиство и наводно  поради поврзаност со делото е уапсен вториот син на убиениот татко.
Според извештаите маж ги заклал братот и таткото и потоа седнал покрај нивните тела.

Екипа на итната помош пристигнала на местото на убиството и се обидела да ги спаси жртвите, но само можеле да ја констатираат смртта.

Датум на објава: петок, 17 март 2017 во 19:13
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар