Реакцијата следи откако Белата куќа ги обвини британските разузнавачи дека работеле во корист на екс претседателот Обама, затоа што тој, не можел такво нешто да им нареди на своите служби, па побарал помош од Британија.

Ова е првпат некој од белата куќа во Вашингтон за шпионирање да ја обвини британската агенција.

Пред два дена, Трамп навести дека наскоро ќе ги изнесе своите докази дека бил прислушуван, тврдење кое неодамна беше отфрлено како невистинито од страна на сенатскиот комитет за разузнавање..

Датум на објава: петок, 17 март 2017 во 17:49
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар