Меркел во Белата куќа лично ја пречека  претседателот Трамп , лидерите на САД и Германија по ракувањето  со насмевка на лицето им позираа на бројните  фоторепортери и сниматели од најпознатите светски медиуми.

Трамп и Меркел првата средба на која во преден план ќе биде финансирањето на НАТО и односите со претседателот на Русија , Владимир Путин ќе се одржи во овалниот кабинет на американскиот претседател во Белата куќа. 

Датум на објава: петок, 17 март 2017 во 17:35
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 18:57

коментари

остави коментар