Цел на нападот била  џамија во контролирана од бунтовниците населба во близина на Алепо, пренесе “Ројтерс”...

Стотици луѓе биле блокирани под урнатините на зградата.

Верскиот објект бил бомбардиран, додека имало  над 300 верници за вечерна молитва...

Датум на објава: петок, 17 март 2017 во 09:41
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар