На драматичен дуел Лестер на домашен терен ја анулираше победата на Севиља од 2-1 од првото осминафинале и вечерва на домашен терен со 2-0 со головите на Морган во 27 и Албрингтон во 54 мин. славеше победа над шпанскиот прволигаш и со вкупни 3-2 обезбеди историски пласман меѓу осумте најдобри екипи во Лигата на шампионите.

Јувентус вечерва  во Торино по втор пат во осминафиналето е подобар од Порто. Миналамниот триум од 1-0 за Старата дама го обезбеди Дибала во 42 минута. Јуве го доби осминафиналниот двомеч против Порто со 3-0. 

Во 1/4 финалето од Лигата на шампионите претходно се пласираа и гигантите Баерн Минхен, Барселона, Реал М. и Борусија Дормунд. 

За последните двајца патници во шампионското четвртфинале ќе решаваат утрешните дуели Монако - Манчестер Сити (3-5 прв натпревар) и Атлетико Мадрид - Баер Л. (4-2).


Датум на објава: вторник, 14 март 2017 во 22:53
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар