Неверојатниот Иван , новиот светски рекорд го постави во селото Смолианиново во Русија, каде успеал да повлече електричен воз од неверојатни 228 тони на оддалеченост од 1,1 метар. Со овој фантастичен резултат Иван Савкин влезе и во Гинисовата книга на рекорди, како рекордер кога е во прашање влечење на најтешкиот воз.

Пред овој подвиг силниот Иван имаше влечеше траект, тешки камиони, тенк и други тешки возила.

Датум на објава: вторник, 14 март 2017 во 22:14
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар