Поради обилните врнежи од снег затворени се многу училишта, откажани многу летови.

Снегот им создаде проблеми во жителите на  Њујорк, Вашингтон, Филаделфија.

Но, врнежите од снег не и спречија љубителите на голфот , да го искористат длабокиот снег за една партија голф на улиците на Њујорк. 

Датум на објава: вторник, 14 март 2017 во 19:25
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар