Без ниту едно парче облека на себе, манекенките под портокаловиот филтер на Тестино изгледаат неверојатно заводливи!

Don't mind us: An obligatory cover shot proves to be an aesthetic continuation, with Lara and Doutzen locked in a passionate embrace as they turn their delicately proportioned faces to the camera 


Во јубилејното издание на Вог има уште подеднакво провокативни фотографии од Лара и Дозен.


Revealing: Another, equally revealing shot finds the models offering his camera a coquettish stare as they stand side by side against a stark white backdropИнтересно е што ниту една од овие манекенки не очекувала да постигне успех на светските модни писти.

Дозен за прв пат се појавува на сцената на модниот свет во 2003-та со помош на агенцијата „Paparazzi Model Management “ и без да очекува никаков успех - постигнува огромна слава. Лара пак признава дека долго време за себе сметала дека воопшто не е атрактивна!Cover girls: Doutzen and Lara star in a racy snap on the premier fashion magazine cover taken by star photographer Mario Testino, who also attended the launch part

/извор: Дејли меил

Датум на објава: четврток, 09 март 2017 во 12:19
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар