Олга Бено од Истерн Пасаж во Нова Шкотска изјавила дека ја сонувала добитната комбинација во мај 1989 година и оттогаш редовно игра.

Кога ги видела бројки на екранот од телевизорот, помислила дека и се причинило бидејќи тие броеви постојано ги поновувала во себе.

Поверувала дури утредента кога истите бројки ги видела во локалните весници, пренесува „БиБиСи“.

Оваа добивка претставува поттик за добитничката на која пред десет години и бил дијагностициран четврт стадиум на рак и чие семејство морало да ја продаде куќата за да го плати лекувањето.

Госпоѓата Бено изјави дека нејзиниот сопруг, децата и внуците и помогнале да ја победи болеста и дека првото нешто што ќе го направи е да ги награди со патувањето во „Дизни ворлд“.

Датум на објава: четврток, 05 јануари 2017 во 12:35
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар