Како што информираат од МВР, во текот на изминатиот дeн од страна на сообраќајната полиција, откриени се и повеќе прекршоци. Еден возач управувал со нерегистрирано возило додека тројца управувале патнички моторни возила без возачка дозвола.

Со помош на  специјалното возило „пајак“ отстранети биле четири возилa. 

Датум на објава: среда, 17 август 2016 во 10:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар