Поради разликата во годините, многумина им предвидоа крај: Славниот холивудски пар ја прекинаа врската

Според пишувањето на светските медиуми, актерката Џенифер Лоренс и режисерот Дарен Ароновски ја прекинаа својата едногодишна врска.