Дачиќ му се прикраде на Трамп и доби автограм

Српскиот шеф на дипломатијата Ивица Дачиќ вчера ја изненади српската јавноста кога среде седница на Генералното собрание му пријде од грб на американскиот претседател носејќи папка и неколку минути му покажувал листови.