Минимален пораз на Вардар на гостувањето кај Зенит

Фудбалерите на Вардар вечерва загубија минимално со 2:1 на гостувањето кај Зенит во натпреварот од 5.коло од групата Л од Лига Европа. Ова е вкупно петти пораз за „црвено-црните“ во групата, но изразен е со најмала разлика во однос на досегашните резултати.