Утре попладне не очекува локален краткотраен дожд

Сончево и потопло со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен дожд и ретки грмежи особено во планинските региони и повеќе на западот. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.