вторник, 24 јануари 2017 - Човек висок 2 метри добил забрана за возење
Момчето тврди дека забраната ја добил бидејќи судијата тврди дека намерно возел таков автомобил.
 
вторник, 24 јануари 2017 - Втора финална вечер од „Кастинг талент шоу“
Вечерва во 21 часот на Канал 5 телевизија ќе се емитува втората финална вечер од „Кастинг талент шоуто“. Само три кандидатки ќе влезат во супер финалето кое ќе се одржи утре вечер во 20 часот во МОБ.
 
вторник, 24 јануари 2017 - Оживеа страшната сцена од хорор - филм: Луѓето во паника врискаа и бегаа!
Оваа шега на многумина им ја замрзна крвта во вените!
 
вторник, 24 јануари 2017 - Принцезата од сопругот ќe добие подарок за роденден вреден 10 милиони долари?
Данскиот принц Фредерик ќе ја израдува својата принцеза со навистина необичен подарок за нејзиниот 45-ти роденден - ќе и купи остров, пишуваат данските медиуми. Но, кралската палата демантира.
 
вторник, 24 јануари 2017 - Што ја избриша насмевката од лицето на Меланија Трамп?
Додека сопругот нешто и зборува таа има широка насмевка, но кога тој ќе и заврти грб таа драстично го менува изразот на лицето. Што и рече Доналд Трамп - се прашуваат сите.
 
вторник, 24 јануари 2017 - Со нацртана блуза се прошета по улиците на Лондон - но дали некој забележа дека е гола?
Манекенката Кели Клајн прошета со нацртана блуза по улицата Кенсингтон во Лондон, да провери дали некој ќе забележи дека од половината нагоре е гола!
 
понеделник, 23 јануари 2017 - Латино убавица која ќе ве освои со својот совршен изглед (фото)
Девојките кои доаѓаат од Латинска Америка важат за едни од најубавите жени во светот, а тука секако спаѓа и Паула Манзанал која доаѓа од Перу.
 
понеделник, 23 јануари 2017 - Снег во Шпанија
Во некои делови на Шпанија падна снег после 118 години.
 
понеделник, 23 јануари 2017 - Емили Ратајковски – со куче и во долна облека му пркоси на студот (фото)
Моделот во новата рекламна кампања на DKNY.
 
понеделник, 23 јануари 2017 - Бебе од ирачки Курдистан го доби името Трамп
Светот го доби првото бебе, со име Трамп. Се работи за Трамп Џамил од Ирак, бебе старо 20 дена. Името му го дал неговиот татко, Хасан, кој е курдски борец и како што вели, пасионаран поддржувач на новиот американски претседател.
 
недела, 22 јануари 2017 - Руси купиле лав и се изненадиле бидејќи лавот гризел
Русите го купиле лавчето за да си играат децата со него.
 
недела, 22 јануари 2017 - Фото: „Трка по гаќи“ во Белград
Белграѓани и белграѓанки денеска му пркосеа на студот.
 
недела, 22 јануари 2017 - Фото: Жешка убавица од студениот Сибир
Атрактивната Ксенија Белусова е манекенка со потекло од Сибир која ги восхитува мажите од целиот свет.
 
сабота, 21 јануари 2017 - Миркуловски: Останувам во репрезентацијата додека ме служи здравјето
Централниот бек на македонската ракометна репрезентација Филип Миркуловски поради повреда попладнево не беше во можност да им помогне на соиграчите на мечот со Норвешка.
 
сабота, 21 јануари 2017 - Фото: Фотошоп не и е потребен!!
Додека многу јавни личности изгледот на своето тело, пред се задникот го разубавуваат со програмите за обработка на фотографии или популарниот фотошоп,преубавата и секси Џулија Хилас нема такви проблеми.
 
сабота, 21 јануари 2017 - Македонските ракометари против Норвешка за место во четвртфиналето на Мундијалот
Машката ракометна репрезентација на Македонија против Норвешка ќе се обиде да го постигне најголемиот успех кога во прашање е настапот на црвено-жолтите на Светските првенства.
 
петок, 20 јануари 2017 - Избрани петорките за Ол Стар мечот во НБА
Со гласовите од навивачите, медиумите и кошаркарите избрани се членовите на првите петорки на Истокот и Западот за Ол Стар мечот во НБА лигата.
 
петок, 20 јануари 2017 - Фото: Во прегратката на фудбалерот на Арсенал ќе заборава на лошиот секс!!
Нова љубовна двојка на британската шоу бизнис сцена. Пејачката Пери Едвардс од групата Литл Микс и фудбалерот на премиерлигашот Арсенал Алекс Чембрлен се новата шоу бис љубовна двојка која ги полни страниците на таблоидите.
 
петок, 20 јануари 2017 - Македонија со Миркуловски во тимот утре против Норвешка во мундијалското осминафинале
Утре со почеток во 16 часот, македонските ракометари ќе го почнат мечот од осминафиналето на Светскиот шампионат во Франција против репрезентацијата на Норвешка.
 
петок, 20 јануари 2017 - Петти маратон за создавање игри - Global Game Jam Македонија
Македонската асоцијација за развивање игри - МАГДА од денеска до 22 јануари во Скопје, Битола и Охрид ќе го организира петтиот Global Game Jam Македонија.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Црномурестата убавица Монифа Јансен (фото)
Монифа Јансен е поранешна мис на островската држава Курасао во која е родена на 3 март 1993 година. Нејзината убавина никого не остава рамнодушен, а облините и телото со височина од 174 сантиметри близу се до совршени.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Червар: Покажавме карактер, Македонците веќе нема да се предаваат
Селекторот на Македонија, Лино Червар не го криеше задоволството по вечерашното реми со Исланд и освоениот бод кој значеше 3.место во групната фаза.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Македонија трета во групата, во осминафиналето ќе игра со Норвешка
По нерешените 27:27 во дуелот со Исланд вечерва во Мец, македонската ракометна репрезентација го освои 3. место во групата Б на Светското првенство што се одржува во Франција. Ова значи дека во осминафиналето избраниците на селекторот Лино Червар ќе се сретнат со Норвешка и ќе го избегнат актуелниот светски шампион и домаќин на првенството.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Милошевски: Судиската неправда од дуелот со Шпанија нека биде мотив за победа над Исланд
Генералниот секретар на Ракометната федерација на Македонија, Филип Милошевски се огласи пред денешниот дуел со Исланд на кој „црвено-жолтите“ ќе се обидат да останат непоразени и да го задржат третото место на табелата.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Ѓоковиќ елиминиран на Австралија опен од 117. тенисер во светот
Бранителот на титулата и шесткратниот освојувач на трофевот на „Австралија Опен“, Новак Ѓоковиќ, го заврши својот настап на првиот Гренд слем турнир годинава.
 
четврток, 19 јануари 2017 - Лазаров: Господ ќе не награди кога најмногу ќе ни треба
- Како мала земја, и како репрезентација од втор ред, втор ешалон која рамноправно се носи со големите европски селекции дадовме отпор и не калкулиравме. Господ ќе не награди и сигурно ќе не посреќи кога најмногу ќе ни треба рече Лазаров.
 
среда, 18 јануари 2017 - Втор пораз за македонската репрезентација на СП 2017
Македонската ракометна репрезентација вечерва во Мец загуби од Шпанија со 29:25 во четвртиот свој настап на Светското првенство, но не разочара, напротив му даде силен отпор на фаворитот.
 
среда, 18 јануари 2017 - Вистинска убавица која доаѓа од нашето соседство (фото)
Во последните години многу девојки од Косово се пробија на светската музичка сцена, а сега изгледа дека почнаа полека да го освојуваат и модниот свет.
 
среда, 18 јануари 2017 - Фото: Јапонски уметник вљубеник во минијатурите
Поголемото не секогаш значи и подобро, вака сигурно размислува и јапонскиот уметник Тацуи Танака.
 
вторник, 17 јануари 2017 - Фото: Шарапова на егзотичните Хаваи се подготвува за враќање на тенисот
Поранешната најдобра светска тенисерка, убавата Русинка Марија Шарапова, која неодамна најави дека ги започнала подготовките за враќање на тенисот по допинг скандалот, поларните температури во Европа ги замени со егзотичните плажи на Хаваи.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24