петок, 28 април 2017 - Лав нападнал момче на улица во сред град!!
Петнаесетгодишно момче од рускиот град Енгелс го нападнала лавица на една улица во градот.
 
четврток, 27 април 2017 - Седум децении биле во брак, починале во истиот час, држејќи се за раце!
Исак и Тереза Ваткин биле во брак 69 гоини. Во саботата на 89 годишна возраст починала Тереза, а 40 минути по неа и 91 годишниот Исак. Лежеле во истата болница, а кога состојбата им се влошила медицинскиот персонал им ги доближил креветите во иста соба, а членовите на семејството им ги доближиле рацете, да се допираат. Сакав да знаат дека се еден покрај друг и да не се плашат - вели нивната внука...
 
четврток, 27 април 2017 - Го убил својот пријател оти ја платил сметката во ресторан (видео)
Идрис Алакуш од Истанбул го застрелал својот пријател поради тоа што не му дозволил да си ја плати сметката од ресторанот во којшто ручале заедно со уште двајца луѓе, пишува „Дејли сабах”.
 
четврток, 27 април 2017 - Избркан од работа откако на пациент му нацртал хитлеровски мустаќи и се потсмевал
Медицинско лице од Германија остана без работа по инцидентот кој се случил на Божиќ, и можеби никој немало да го забележи да не се пофалел деновиве сам на социјалните мрежи.
 
четврток, 27 април 2017 - Возрасните живеат осамено, плашејќи се да им кажат на своите себични деца како се!
Осаменоста кај возрасните луѓе станува хронична. Тие живеат сами, отфрлени од своите деца, и не смеат да се пожалат плашејќи се да не го загубат комплетно контактот со нив. Истражувањата во САД и Велика Британија откриваат поразителни податоци за осаменоста кај возрасните, која го намалува траењето на животот. Не е многу поразлично ни кај нас!
 
четврток, 27 април 2017 - Над колумбискиот град Манисалес, се појави Исус Христос?!
На небото над колумбискиот град Манисалес, Исус Христос се појави соопштуваат локалните медиуми.
 
среда, 26 април 2017 - Јунајтед еарлајнс не успеаја најголемиот зајак на светот, жив да го донесат до Чикаго!
Американската компанија „Јунајтед ерлајнс“ повторно се најде во центарот на вниманието, меѓутоа овојпат поради џиновски зајак кој умрел во нивниот авион во текот на летот од Лондон за Чикаго.
 
среда, 26 април 2017 - Му бараат процент од фудбалерската плата, да не објават еротски фотки од неговата сопруга!
Хакери бараат 20 000 долари од 28 годишниот руски фудбалер Павел Мамаев кој игра за клубот Краснодар, во спротивно се закануваат дека ќе објават на интернет еротски фотографии од неговата преубава жена Алана.
 
среда, 26 април 2017 - Сексуалното образование - излез од несакана бременост и заболувања кај младите
Потребна е национална стратегија за сексуално и репродуктивно здравје.
 
среда, 26 април 2017 - Ја нашол девојката со друг маж во кревет и - направил селфи со нив!
23 годишниот Дастон Халавеј од Тексас се вратил дома и имал што да види - неговата девојка во кревет со непознат маж. Тие спиеле, а Дастон во сето ова нашол добра можност - да фотографира!
 
среда, 26 април 2017 - Меланија сакала дете, а Доналд, за да се согласи, и поставил услов!
Во јавноста излегоа детали од животот на Меланија и Доналд Трамп кои не го прикажуваат американскиот претседател во најдобро светло.
 
вторник, 25 април 2017 - Видео: За време на живо јавување во водител на временска прогноза удри гром
Новинар на кинеската телевизија „Далијан“ за време на директен пренос доживеа удар на гром.
 
вторник, 25 април 2017 - Наскоро ќе се отвори првиот бордел со роботи во Британија (фото)
Во борделот ќе работат роботи.
 
вторник, 25 април 2017 - Кои се правата на жртвите на семејното насилство?
Само четири шелтер центри има во Македонија, каде може привремено да престојуваат жртвите на семејно насилство.
 
вторник, 25 април 2017 - Сеуште „го трча“ Лондонскиот маратон на сите четири - има добра причина!
Лондонскиот маратон почна пред два дена, а еден човек сеуште ја минува патеката и тоа на „сите четири“, облечен во костим на горила. Тој себеси се нарекува „господин Горила“ и на овој начин сака да им помогне на овие животни.
 
вторник, 25 април 2017 - Три годишно дете киднапирано од ИСИС зашто се викало Меси - барале да го смени името во Хасан!
Три годишното дете кому родителите му дале име по светски познатиот фудбалер Меси, поминало 2 години во заточеништво со мајка му и сестра му од страна на Исламската држава. Од мајката барале да му го смени името на детето и тоа да се вика Хасан.
 
вторник, 25 април 2017 - Ја скрши рампата за да не плати патарина (видео)
Со голема брзина, автомобил ја крши рампата на патарина и продолжува без да застане ниту по активирањето на звучните сигнали на автопат во Грција.
 
вторник, 25 април 2017 - Внукот на руски тајкун го сметаат за “најомразениот човек“ на планетата (видео)
Внукот на еден од најбогатите руски олигарси, Игор Неклудов, ги наговара луѓето и им нуди пари за да се однесуваат на најдолен можен начин заради парите, за тој да им се насладува и да ги објавува на својот јутуб канал.
 
вторник, 25 април 2017 - Масовна тепачка на тинејџерки во Флорида (видео)
Тупаници, клоци, корнење коси.
 
вторник, 25 април 2017 - 4-годишно девојче падна од автобус во движење во Арканзас (видео)
4-годишно девојче падна од автобус во движење, без тоа да го забележат ниту неговите родители, ниту возачот на автобусот.
 
понеделник, 24 април 2017 - ‘Blue Whale’ нова игра поради која тинејџери извршуваат самоубиства
До сега 130 тинејџери низ светот си го имаат одземено животот поради оваа игра.
 
понеделник, 24 април 2017 - Видео: Таа го сменила презимето, тој го наполнил автомобилот на сопругата со бетон!?
Огорчен маж од Санкт Петербург на необичен и чуден начин и се осветил на сопругата поради нејзината одлука да го смени презимето. Нервозниот сопруг го наполнил автомобилот на сопругата со бетон.
 
понеделник, 24 април 2017 - Сијамски близначки одбиваат да бидат одвоени
И покрај предупредувањата на лекарите дека животот им е загрозен, сијамските близначки Кармен и Лупита одбиваат да бидат раздвоени.
 
понеделник, 24 април 2017 - Сакал да избегне патување со девојката - сега е во затвор!
Индиецот Мотапарти Вамши Кришна (32) и ветил романтично патување на девојката но нe можел да го реализира ветувањето. Мислел како да се вади од оваа непријатна ситуација - а се вовлекол во уште поголем проблем!
 
понеделник, 24 април 2017 - Злостор во Србија: Пензионер ги убил синот, сопругата и шурата, па се самоубил во црква!
Австрискиот пензионер Божидар Д.(76) денеска во селото Бариќ, општина Голубац, со пиштол ги убил сопругата Рада, синот Мирослав и шурата Павле, ја ранил снаата Горица а потоа извршил самоубиство - соопштија од полицијата - пренесоа српските медиуми.
 
недела, 23 април 2017 - Си го жртвуваше својот живот за да си го спаси кучето (вознемирувако видео)
Кучето било нападната од два пит була
 
недела, 23 април 2017 - Најтешката жена на светот ја преполови својата тежина (фото)
Жената успеала да ослабе драстично во рок од два месеци
 
недела, 23 април 2017 - Перверзен моторџија (вознемирувачко видео +18)
Полицијата од Малезија е во потрага по перверзен моторџија.
 
недела, 23 април 2017 - Оваа снимка докажува дека слоновите се навистина најинтелигентните животни (видео)
Снимката која ни доаѓа од Индија го воодушеви целиот свет, а посебно љубителите на животни кои се воодушевени од подвигот и интелигенцијата на еден слон!
 
недела, 23 април 2017 - Фотографии направени секунда пред да се случат страшни несреќи (фото, видео)
Животот е непредвидлив и никогаш не можеме да знаеме кога е крајот.
 
Навигација: 1 I 2 I 3 I 4 I 5 I 6 I 7 I 8 I 9 I 10 I 11 I 12 I 13 I 14 I 15 I 16 I 17 I 18 I 19 I 20 I 21 I 22 I 23 I 24