Ноќеска Чикаго го победи Милвоки со 91:82 и по реалативно слабата прва четвртина кога постигнаа само 11 поени во прдолжението беа подобра екипа. Џими Батлер со 31 поен (14 во последната чертина) беше најефикасен на дуелот.

Голден Стејт го совлада Њу Орлеанс со 97:87, а Клеј Томсон кај Голден Стејт и Антонио Дејвис кај Њу Орлеанс постигнаа по 26 поени.

Вечерва се играат три натпревари:

Кливленд – Бостон (1-0 во победи),
Торонто – Вашингтон (0-1) и
Хјустон – Далас (1-0). /МИА

Датум на објава: вторник, 21 април 2015 во 09:12
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар