Македонската репрезентација ќе игра во група А заедно со  Шведска, Словенија и Чешка.

Учество во борбата за трофеите ќе обезбедуваат две првопласирани по групната фаза, а останатите ќе разигруваат за пласман меѓу 9. и 16. место.

Изглед на групите:

Група А: Шведска, Словенија, Македонија и Чешка.

Група Б: Русија, Романија, Германија и Шпанија.

Група Ц: Португалија, Хрватска, Франција и Холандија.

Група Д: Данска, Норвешка, Унгарија и Словачка. /МИА

Датум на објава: среда, 08 април 2015 во 12:09
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар