Шампионот Работнички гостува во Тетово, а лидерот Вардар оди кај Брегалница.

Комплетни двојки: Ренова- Металург, Силекс-Шкендија, Тетекс- Работнички, Брегалница-Вардар и Пелистер – Турново.

Почетокот на сите натпревари е во 16 часот.

Табела: Вардар 48 бодови, Работнички 45, Шкендија 37, Ренова 33, Силекс 30, Металург 26, Турново22, Пелистер 19, Брегалница 18 и Тетекс 9.

Датум на објава: сабота, 04 април 2015 во 11:52
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар