Резултати:
Шарлот - Оклахома Сити 103:110,
Мајами - Њу Орлеанс 91:105,
Чикаго - Феникс 112:107,
Хјустон - Торонто 98:76 и
ЛА Клиперс - Сакраменто 126:99.

Пласман Источна конференција: Атланта 43-12 (победи-порази), Торонто 37-18, Чикаго 35-21, Кливленд 34-22, Вашингтон 33-22, Милвоки 31-23,...

Пласман Западна конференција: Голден Стејт 43-9, Мемфис 39-14, Хјустон 37-18, Портланд 36-18, ЛА Клиперс 37-19, Далас 37-20, Сан Антонио 34-21, Оклахома Сити 30-25,...


Датум на објава: недела, 22 февруари 2015 во 10:53
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар