Од противници на македонските фудбалери во квалификациите за Европското првенство најдобро пласирана е Шпанија (10.место), Словачка е на 22.позиција, Украина 27.ма, Белорусија се наоѓа на 101.место, а нјслаб пласман бележи Луксембург на 129.позиција.

Во ТОП 10 нема големи промени. Лидер е Германија е прва, пред Аргентина и Колумбија, а потоа до 10.место следуваат Белгија, Холандија, Бразил, Португалија, Франција и Шпанија.

Следното рангирање ФИФА ќе го направи на 12 март.

Датум на објава: четврток, 12 февруари 2015 во 11:42
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар